Jak wgrać punkty POI

  • Konwersja na UAM
  • Konwersja na AMP
  • Instrukcja wgrywania
  • Instrukcja wgrywania na Android

Instrukcja Konwertowania na UAM (AutoMapa)

Punkty POI dla nawigacji Automapa mają rozszerzenie *.UAM . Pobrane pliki POI należy skopiować do urządzenia do dowolnego folderu, następnie w programie Automapa należy wybrać Menu => Ustawienia => POI Użytkowinia a następnie Plik => Importuj

Instrukcja Konwertowania na AMP (AutoMapa)

1). Należy ściągnąć z portalu PoiPoint.pl wybraną przez siebie kategorie. Na przykładzie fotoradarów: Klikasz na kategorie Dla Kierowców -> Fotoradary stacjonarne -> Pobierz POI -> AutoMapa > 5.3 -> Zapisz np na pulpit.
2). Uruchom program POIConverter 1.0.3.48(dostępny na PoiPoint.pl w dziale Download).

3). Należy wskazać ścieżkę do pobranego wcześniej pliku:4). Jeżeli plik się wgra to należy go zaznaczyć:


5). Kliknij na Plik -> Zapisz do pliku(zaznaczone):


6). Wpisz nazwę pliku (najlepiej taka samą jaką pobrałeś) oraz wybierz Save As Type jako Punkty AMP(*.amp)


7). Powstaną wtedy 3 pliki np: Fotoradary+stacjonarne.amp, Fotoradary+stacjonarne.ampdesc, Fotoradary+stacjonarne.ampdata które należy wgrać do nawigacji.

Instrukcja wgrywania do starszych modeli z Automapa(UAM)

Aby dodać punkty POI do Automapy, należy je najpierw zaimportować.
1). Należy utworzyć nowy katalog na karcie SD lub w katalogu głównym AM. Katalog można nazwać np "MojePOI". Wszystkie punkty przekonwertowane np na UAM należy tam skopiować.
2). Aby zaimportować należy wejść do: Menu -> POI -> Zarządzanie -> Karteczka z zagiętym rogiem. Z rozwiniętego menu neleży kliknąć na importuj a następnie wskazać katalog w którym umieszczone zostały POI. Należy kliknąć na kategorię która ma być importowana. Wyświetli się pytanie "czy chcesz utworzyć nowy plik dla importowanych punktów", gdzie należy kliknąć "Nie". Należy tak robić z wszystkimi kategoriami które mają zostać zaimportowane
3). Należy przejść do: Menu -> POI -> Wyświetlanie. W drugiej kolumnie zaznaczyć POI, które mają się wyświetlać, jeżeli nie są zaznaczone automatycznie.
4). Jeżeli mają się wyświetlać odpowiadające im ikony należy w katalogu głównym utworzyć folder Icons (jeżeli go tam jeszcze nie ma) i tam skopiować icony odpowiadające poszczególnym punktom POI, ważne - ich nazwa musi być identyczna z nazwą punktu POI, który mają sybolizować. To samo robi się z komunikatami, tylko folder ma nazwę Voices i pliki dźwiękowe również muszą mieć identyczną nazwę co odpowiadające im punkty POI. Np. punkt POI - nazwa Fotoradar.uam, ikona nazwa Fotoradar.bmp, komunikat nazwa Fotoradar.wav

Instrukcja wgrywania do nowszych modeli z Automapa(AMP)

Aby dodać punkty POI do Automapy, należy je najpierw zaimportować.
1). Należy utworzyć nowy katalog na karcie SD lub w katalogu głównym AM. Katalog można nazwać np "MojePOI". Wszystkie pliki AMP należy tam skopiować.
2). Menu -> POI -> Zarządzanie -> Karteczka z zagiętym rogiem. Z rozwiniętego menu neleży kliknąć na "Dodaj z pliku" a następnie wskazać katalog w którym umieszczone zostały POI.

Instrukcja wgrywania do Automapa Android

Po przekonwertowaniu wgrać do folderu AutoMapa/Maps/"Nazwa Twojej Mapy". Żeby wybrać, które mają być wyświetlane trzeba ustawić w AutoMapie po włączeniu.