Jak wgrać punkty POI

Jak wgrać punkty POI do nawigacji GPS - BMW Motorrad Navigator III oraz IV
BMW Motorrad Navigator III oraz IV
Punkty POI dla nawigacji BMW mają rozszerzenie *.CSV oraz *.GPX - wystarczy pobrać te same POI co do Garmin. Do wgrania którego kolwiek z tych plików najlepszy jest program POILoader (dostępny na PoiPoint.pl w dziale Download).

[Pobierz punkty POI do BMW]

1). Pobrane punkty POI skopiuj do jednego folderu np. Punkty POI. Jeżeli masz ikony i dzwięki to równiesz te pliki skopiuj do tego samego folderu, pamiętając żeby miały te same nazwy co pliki POI.

2). Uruchom program PoiLoader. Pojawi się okno powitające. Należy kliknąć na przycisk Dalej.

3). Pojawi się okno w którym należy wybrać do którego urządzenia mają się punkty poi wgrać. Należy podłączyć nawigację kablem USB i nacisnąć przycisk Find Device. Następnie wyświetlą się znalezione urządzenia.

4). Następnie pojawi się okno w którym wybieramy co chcemy robić. Wybieramy pierwszą opcję która wgrywa nowe punkty do BMW. Drugą opcję używany natomiast tylko wtedy jeżeli chcemy wykasować wszystkie punkty jakie są w urządzeniu

5). Program teraz prosi aby wskazać folder w którym są nasze punkty poi. Podajemy mu lokalizację folderu który wcześniej utworzyliśmy: Punkty POI. Wybieramy opcję Meters and KPH oraz Manual.

6). Teraz program będzie pokoleji pytać nas co ma robić z kazdym punktem. Gdy np. będzie chciał wgrać plik: Fotoradary stacjonarne to należy wybrać drugą opcję (This file contains proximity alert points) i w Alert Settings wybrać jedną z dwóch opcji. W tym wypadku pierwsza alarmuję o fotoradarze gdy przekroczymy prędkość którą wpiszemy a druga opcja alarmuję o fotoradarze w określonej odległości.

7). Punkty będą się chwilę wgrywać. Jak już skończy się wgrywanie pojawi się okienko w którym będzie napisane ile punktów zostało wgranych