Regulamin dodawania Punktów POI

1). PoiPoint posiada 14 kategorii głównych wraz z podkategoriami do których można dodawać dowolną ilość punktów POI.

2). Punkty POI należy dodawać do właściwych kategorii. Dodanie punktu do złej kategorii będzie traktowane jako błąd i punkt zostanie usunięty bez powiadomienia autora. Jeżeli użytkownik z premedytacją doda źle większą ilość punktów POI, będzie to skutkowało zbanowaniem konta oraz zablokowaniem adresu IP w celu uniemożliwienia temu użytkownikowi ponownej rejestracji. Punkty POI należy dodawać zgodnie z regulaminem i prawdziwym faktem.

3). Jeżeli nie ma odpowiedniej kategorii do której mógłby należeć Twój punkt, zaproponuj nową kategorie

4). Aby dodać nowy punkt POI należy kliknąć Dodaj punkt POI

5). Przy wypełnianiu formularza danych należy wypełnić wszystkie pola obowiązkowe, tj.:
Miasto,
Ulica (z zaznaczeniem czy to jest ul., al., pl. czy droga),
Szerokość geograficzna,
Długość geograficzna,
oraz inne jeżeli zaistnieje taka konieczność.

6). Zaznaczając punkt na mapie(czy poprawiając jego lokalizacje), należy zawsze sprawdzić widok z satelity lub jeżeli jest dostępne należy sprawdzić w opcji StreetView - Jest to najdokładniejszy widok i według niego należy zaznaczać punkty.

7). Zaznaczając punkty POI(lub podając ich współrzędne), należy zaznaczyć tak, aby marker znajdował się dokładnie w miejscu gdzie znajduję się dany obiekt. Zabronione jest zaznaczanie na chybił trafił.
Przykłady:
Jeżeli dany punkt POI jest budynkiem, mając widok z satelity(czyli z góry) marker należy umieścić na środku dachu.
Jeżeli dany punkt jest sygnalizacją świetlną, marker należy umieścić na środku skrzyżowania.
Jeżeli dany punkt jest fotoradarem, marker należy umieścić w miejscu gdzie znajduję się sam fotoradar lub jeżeli obejmuję on większy teren(np. całe skrzyżowanie) to marker należy umieścić na środku skrzyżowania.
Jeżeli dany punkt jest ograniczeniem ciężaru lub prędkości należy marker umieścić w miejscu znajdowania się znaku drogowego.

8). Jeżeli dodany przez Ciebie punkt POI istnieje w bazie, zostaniesz o tym poinformowany pod koniec dodawania punktu. Istnieje również możliwość sprawdzenia czy dany punkt już istnieje w bazie PoiPoint. Wystarczy kliknąć "Szukaj na mapie".

9). PoiPoint nie jest przeznaczony do wprowadzania danych pochodzących od podmiotów trzecich, jak np. z katalogów, zestawień, map drukowanych lub dostępnych online, czy też podobnych źródeł informacji, w tym treści objętych prawami autorskimi.