Jak wgrać punkty POI

Jak wgrać punkty POI do nawigacji GPS - MapFactor Navigator

MapFactor Navigator


Punkty POI dla nawigacji Navigator mają rozszerzenie *.MCA . Aby stworzyć taki plik mając plik CSV należy użyć programu Digger (do pobrania z działu Programy do POI)
UWAGA!! Poniższa instrukcja będzie tylko działać z punktami pobranymi z portalu PoiPoint


1). Po uruchomieniu programu wpisz nazwę kategorii którą chczesz utworzyć i naciśnij NEXT2). Wybierz z listy CSV a następnie wskaż pobrany plik z punktami POI w oknie które się pojawi. Następnie naciśnij NEXT3). Wybierz długość (longitude) i szerokość (latitude) geograficzną. Plik jest tak przygotowany że pierwsza wartość w okienku do wybierania jest longitude a druga to latitude. Naciśnij NEXT4). W okienku które się pojawi kliknij w kolumnie STYLE dwa razy5). W okienku które się pojawi kliknij w napis select_image dwa razy6). Teraz kliknij na przycisk [...] który się pojawił i wybierz ikonę w formacie PNG o rozmiarze np. 64x64(rozmiar ikony zależny od rozadju urządzenia). Naciśnij OK i NEXT7). W tym okienku ustaw informację dla pliku POI. Zaznacz okienko w kolumnie NAME i w rzędzie SOURCE COLUMN 37a). Jeżeli pobałeś POI z ograniczeniami prędkości typu Fotoradary Stacjonarne i chcesz być informowany przy zbliżaniu się do nich, zaznacz okienko w kolumnie SPEED i w rzędzie SOURCE COLUMN 38). Sprawdź czy poprawnie skonfigurowałeś

plik POI

i naciśnij NEXT9). Kliknij przycisk "SAVE CONFIGURATION AND RUN IMPORT". Po chwili zostanie ukończony proces konwertowania(proces może trwać długo i zawiesić program - nie należy się tym przejmować i nie zamykać programu). Po zakończeniu program zapisze nowo utworzony *.MCA plik w folderze "import"(o ile nawigacja nie jest podłączona do komputera), który znajduję się w katalogu tam gdzie program diggerQt.exe10). Utworzony plik POI MCA przenieś do nawigacji do głównego folderu. Jeżeli nawigację posiadasz w systemie ANDROID to plik przenieś do katalogu:
[MIEJSCE ZAINSTALOWANIA]/Android/data/com.mapfactor.navigator/files/navigator/data

Aby uruchomić plik w nawigacji, uruchom program MapFactor Navigator i klikij na USTAWIENIA. Następnie wybierz

Fotoradar

i zaznacz które przed którymi plikami nawigacja ma ostrzegać.

[Pobierz punkty POI do Navigator]